Projektör Direği

Projektör direkleri en yaygın aydınlatma direği çeşitlerindendir. Projektör direklerinin en önemli ayırt edici özelliği kulanım alanlarıdır. Bu direkler, stadyum aydınlatması, otopark aydınlatması, meydan aydınlatması gibi alan ve özellikle de geniş alan aydınlatması için kullanılmaktadırlar.

Son yıllarda projektör direğinde kullanılan malzemelerin bir çoğu saf dışı bırakılarak galvanizli çelik tercih edilmektedir. Bu nedenle bu tür direkler literatürde sıklıkla galvanizli çelik projektör direği olarak anılmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen galvanizli çelik projektör direği imalatçıları arasında önder firma olan Fabrika Enerji, geniş bir yelpazede projektör direği üretmektedir. Fabrika Enerji bünyesinde asansörlü projektör direği, platformlu projektör direği, portatif merdivenli projektör direği ve koruma merdivenli projektör direği(kafes merdivenli projektör direkleri) imal edilmektedir.Fabrika Enerji, galvanizli çelik projektör direği imalatı sürecinde yukarıda sıralanan özellikler dışında poligon direk ve yuvarlak konik direk gövdesi seçenekleri ile bu çeşitliliği artırmaktadır. Müşterinin talebine uygun olarak direk gövdeleri poligon, poligon kesitli, bir diğer ifadeyle çokgen veya çokgen kesitli olarak imal edilebileceği gibi, yuvarlak konik, yani dairesel kesitli olarak da imal edilebilmektedir.

You must be logged in to post a comment.